140,000 dolarów północnokoreańskiego Bitcoina, którego celem jest DoJ Starts Moving.

Portfel Bitcoina, rzekomo używany przez północnokoreańskich hakerów do prania pieniędzy, właśnie przekazał 12 BTC, najwyraźniej z kryptońskiej giełdy Huobi.

Bitcoin (BTC) o wartości około 140.000 dolarów został dziś przeniesiony z portfela, który wcześniej był połączony przez Departament Sprawiedliwości USA (DoJ) do północnokoreańskich hakerów, zgodnie z Whale Alert, bot na Twitterze, który śledzi godne uwagi transakcje kryptokurrency.

Jak donosi Decrypt, DoJ złożył ostatnio skargę o przepadek cywilny na 280 kont krypto walutowych, które rzekomo zostały wykorzystane przez północnokoreańskich hakerów do wyprania prawie 3 mln dolarów środków skradzionych w dwóch oddzielnych atakach w 2019 roku.

Północnokoreański haker Bitcoin o wartości 250 milionów dolarów
W skardze zarzuca się, że „chińscy handlowcy pozagiełdowi“ z nienazwanej giełdy pomogli wyprać te fundusze. DoJ dodał również, że te same osoby prały pieniądze dla Korei Północnej w hakowaniu 250 milionów dolarów w 2018 roku.

„Pomimo stosowania bardzo wyrafinowanych technik prania, jednostka ds. cyberprzestępczości IRS-CI była w stanie z powodzeniem śledzić skradzione fundusze bezpośrednio od północnokoreańskich aktorów“ – powiedział Don Fort, szef śledztwa kryminalnego IRS.

US Links 280 Crypto Accounts to North Korean Hackers

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zidentyfikował dziś 280 rachunków kryptograficznych, które jego zdaniem były zaangażowane w pranie pieniędzy z dwóch dużych włamywaczy w 2019 roku. Oba ataki rzekomo miały miejsce…

Zgodnie z ostrzeżeniem o wielorybach, 12 wysłanych dziś BTC pochodziło z jednego z kont wymienionych w skardze DoJ’a.

„Jeden z zapisów tej transakcji został wymieniony przez rząd USA jako przepadły“ – napisał na Twitterze Whale Alert, dodając, że „Utraconym adresem jest prawdopodobnie adres wpłaty Huobi, który otrzymał 2.97069728 BTC kilka dni temu. Adres ten został dzisiaj wymazany razem z depozytami innych użytkowników.“

Whale Alert dodał, że obecnie nie jest jasne, kto dokonał transakcji.